Virtuaalne Tallinna vanalinn

Soovituslikud nõuded: protsessor 2GHz, muutmälu 2GB, võrguühenduse allalaadimiskiirus 5 Mb/s.

Tehnilised eeldused
Operatsioonisüsteem - Windows XP SP2 või uuem; Mac OS X või uuem
Tarkvara - Unity Player; Flash Player

3d.tallinn.ee rakendust on võimalik kasutada järgnevate veebilehitsejatega:
Google Chrome: 44 või vanem versioon. Alates versioonist 45 puudub Goolge Chrome’il pistikprogrammide tugi ja 3d.tallinn.ee rakenduse kasutamine ei ole võimalik.
Mozilla Firefox: 41 või vanem versioon. Uuemate Firefoxi versioonide korral on vaja aktiveerida Java pistikprogrammi tugi;
Internet Explorer: versioonid 9-11.

NB! Osades arvutites võib esineda probleeme Unity 3D pistikprogrammi installeerimisega ja 3d.tallinn.ee rakendus ei pruugi toimida ootuspäraselt.

360.tallinn.ee rakendust on võimalik kasutada järgnevate veebilehitsejatega:
Google Chrome: 44 või vanem versioon;
Mozilla Firefox: 41 või vanem versioon;
Internet Explorer: versioonid 9-11.

NB! - Rakendust ei ole võimalik kasutada mobiilsete seadmetega, kuna Unity Player ei toeta seda.

Tehnilised eeldused

Operatsioonisüsteem - Windows XP SP2 või uuem; Mac OS X või uuem
Tarkvara - Unity Player; Flash Player
NB! - Rakendust ei ole võimalik kasutada mobiilsete seadmetega, kuna Unity Player ei toeta seda.

Üldinfo

Sinu ees on kolmemõõtmeline Tallinna vanalinn. Töö valmis Tallinna Linnaplaneerimise Ameti eestvedamisel koostöös linna teiste ametiasutuste ja koostööpartneritega. Projekti rahastati Euroopa Liidu struktuurifondidest meetme „Infoühiskonna edendamine” raames.

Tallinna vanalinn on üks kahest Eestis paiknevast objektist, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Meie eesmärk on anda huvilisele võimalus tutvuda keskajast pärineva pärliga tänapäevaste vahendite ja tehnoloogia abil.

Tallinna vanalinna 3D-rakendus hõlmab 121 ha suurusel maa-alal laiuvat linnaruumi. Siin saab vaadata vanalinna hooneid, skulptuure, sepistatud aedu, linnamüüri ja isegi tänavalaternaid. Kõiki eelpool nimetatud objekte on kujutatud sellistena nagu reaalsuses on. Lisaks visuaalsele sarnasusele on õiged hoonete proportsioonid ning nende asukoht. Virtuaalpilk ulatub vanalinna hoovidesse, vaateid saab nautida nii platvormidelt kui ka õhus ringi lennates. Rakendusest leiab infot hoonete ajaloo, arhitektuuri ja tänapäevase kasutuse kohta, seda nii vanalinnas ringkäike tehes kui vanade fotode, video- ja audioklippide kaudu. Eraldi väärib märkimist laialulatuslik infokiht, mis aitab leida restorane, kohvikuid, hotelle ja teisi vaba aja veetmise võimalusi. Huvipakkuva objektini jõudmisel abistavad ülevaatekaart ja otsing. Reaalsusega kõrvutamiseks on loodud 3D-maailma kõrvale panoraamfotode rakendus.

Külastajale huvi pakkuvad teemad on jaotatud nelja menüüsse:
• virtuaalsed ringkäigud
• 3D-linna huviobjektid
• panoraamfotod
• populaarsemad objektid

Kui tekib soov meie imelist vanalinna ise avastada, istuda vanalinna õdusates kohvikutes ja jalutada keskajast pärit tänavatel, tuleb ise kohale tulla. Meeldivat virtuaallinna kasutamist ja kohtumiseni Tallinnas!